Audyt

Audyt energetyczny i termowizja

Zajmujemy się wykonywaniem audytów energetycznych budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej itd. Audyt energetyczny jest dokumentem służącym do oceny izolacyjności cieplnej i stanu technicznego budynku. Na podstawie analizy energetycznej, można znaleźć źródła największych strat ciepła w budynku, dzięki czemu Właściciel budynku dowie się, jakie elementy budynku najbardziej opłaca się docieplić.
Dzięki przeprowadzonemu audytowi można również precyzyjnie dobrać moc źródła ciepła. Należy pamiętać, że dom poddany termomodernizacji nie potrzebuje już tak dużej mocy źródła ciepła jakiej potrzebował wcześniej! Dobór odpowiedniej mocy źródła ciepła jest bardzo ważny, nie ma sensu przepłacać za zbyt duże urządzenie, a zbyt małe może nie dogrzewać domu i powodować wyższe koszty eksploatacyjne. Audyt energetyczny przedstawia również różne warianty realizacji przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, dzięki którym można przeanalizować, jaka grubość ocieplenia i jakie źródło ciepła jest najbardziej opłacalne. Dzięki obliczeniom cieplnym, w których uwzględnia się budowę przegród budynku i parametry izolacyjne materiału wybranego do ocieplenia, można sprawdzić jaka grubość izolacji będzie wystarczająca, aby spełnić wymagania techniczne na rok 2021 – jest to warunek, aby uzyskać dotację na ocieplenie budynku z programu Czyste Powietrze!

Dzięki przemyślanej i dobrze wykonanej termomodernizacji można zyskać:

Przykłady działań termomodernizacyjnych, prowadzących do oszczędności użytkowania budynku:

Do przeprowadzonego audytu można dołączyć podsumowanie, które w jasny sposób wyjaśni Inwestorowi, co warto zmodernizować w budynku. Warto przeprowadzić również termowizję. Badanie termowizyjne polega na zbadaniu budynku pod względem izolacyjności za pomocą przeznaczonej do tego celu kamerą.

Termowizja

Badanie termowizyjne

Termowizja pozwala na:

Charakterystyka energetyczna budynków

Posiadamy w swojej ofercie wykonywanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynków, projektowanej charakterystyki energetycznej budynku a także wykonywanie obliczeń obciążenia cieplnego budynku pod precyzyjny dobór mocy źródła ciepła.

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest to dokument określający wielkość energii zużywanej przez istniejący budynek. Dzięki świadectwu, osoba chcąca kupić budynek może sprawdzić jego izolacyjność cieplną oraz czy przegrody budynku spełniają obecne wymagania izolacyjności cieplnej. Dokument pokazuje także, jaką klasę energetyczną ma budynek i jakie jest jego zapotrzebowanie na ciepło. Świadectwo charakterystyki energetycznej jest dokumentem wymaganym dla każdego sprzedawanego i wynajmowanego budynku.

Projektowana charakterystyka energetyczna jest częścią projektu budowlanego. Dokument wykonywany jest dla nowobudowanych obiektów. Charakterystyka pozwala określić, jakie izolacje należy zaprojektować w budynku, aby spełnił wymagania izolacyjności cieplnej na dany rok – jest to niezbędne dla uzyskania pozwolenia na budowę. Nasi specjaliści na podstawie obliczeń doradzą, jakie ocieplenie i jakie instalacje zastosować, aby budynek spełniał normy i wymagania Inwestora co do późniejszych kosztów eksploatacyjnych.

Program Czyste Powietrze

W Polsce ruszył Program Czyste Powietrze dofinansowujący termomodernizację budynków i zmianę źródeł ciepła. Celem programu jest zmniejszenie zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Stopień zanieczyszczenia powietrza jaki jest obecnie w Polsce, wpływa negatywnie na zdrowie i życie ludzi – pyły wydobywające się pieców o niskiej sprawności, mogą powodować poważne choroby zarówno właścicieli takich urządzeń jak i sąsiadów, którzy to powietrze wdychają. Warto zainwestować w „ciepły dom” i „czyste źródło ciepła” ze względu na nasz komfort a także niższe koszty ogrzewania!

W ramach Programu dofinansowane są następujące zadania:

Aby dowiedzieć się więcej o szczegółach programu, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Pomagamy także przy wypełnianiu wniosku o dofinansowanie.

kontakt

Masz pytania?

Nasz zespół z miłą chęcią odpowiedzą na każde nurtujące Cię pytanie,
a także pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań dla Ciebie i twojego domu lub firmy.