FOTOWOLTAIKA | PANELE SŁONECZNE | OGNIWA FOTOWOLTAICZNE | ENERGIA SŁONECZNASIERADZ WOJ. ŁÓDZKIE | REDA WOJ. ZACHODNIO-POMORSKIE

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem energii światła słonecznego na energie elektryczną. Fotowoltaika pozwala wyprodukować prąd we własnym zakresie za pomocą energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne złożone są z połączonych szeregowo ogniw krzemowych, które absorbują światło i  zachodzi tzw. efekt fotowoltaiczny w wyniku czego powstaje prąd stały DC, który zostaje przekształcony przez inwerter na prąd zmienny AC, który wykorzystujemy  w domu do zasilania urządzeń elektrycznych. Właściciel mikroinstalacji (moc do 50 kW) uczestniczy w bilansowaniu energii tzw. net-metering. Podczas pracy instalacji fotowoltaicznej priorytetem  jest zużycie wyprodukowanej energii z fotowoltaiki na potrzeby własne, natomiast w sytuacji gdy moc fotowoltaiki będzie większa od zapotrzebowania wówczas nadwyżka prądu jest przekazywana do sieci elektromagnetycznej (to jest nasza energia magazynowana w sieci, którą odbieramy z opustem wynoszącym 1:0,8 dla instalacji do 10 kW, a 1:0,7 dla instalacji od 10 do 50kW.. Czyli np. do instalacji do mocy 10 kW jeśli zmagazynujemy  np. 800kWh możemy odebrać 640 kWh.

Poniżej przedstawiamy podgląd monitoringu instalacji fotowoltaicznej o mocy 5,04 kW. Instalacja wolnostojąca na gruncie o mocy 5,04 kW zbudowana z 18 szt modułów EXE SOLAR X-LINE 280W poly. Azymut 180 stopni południe, kąt ułożenia modułów 25 stopni. Zastosowano inwerter Firmy FRONIUS SYMO 4,5-3-S.


PODGLĄD

oraz publiczny podgląd pracy instalacji PV. Instalacja o mocy 9,9 kW montowana równolegle do połaci dachu, składająca się z 36 modułów  SHARP ND-RB 275W poly oraz inwertera Solar Edge SE9k. Kąt pochylenia modułów 15 stopni.


PODGLĄD

Oszczędności i Zysk

Duży i szybki zwrot z inwestycji, znaczne obniżenie rachunków za energię.

Niezawodność

Moduły Fotowoltaiczne objęte są 25 letnią gwarancją wydajności.

Niezależność

Częściowe uniezależnienie się od wzrostu cen energii, dostawców energii elektrycznej.


Łatwa Dostępność

Słońce jest dostępne dla wszystkich, to niewyczerpalne i darmowe źródło energii.

Bezpieczeństwo

Własny prąd w przypadku redukcji dostaw energii przez Zakłady Energetyczne.

Komfort

Bezobsługowość systemu, niskie koszty eksploatacji ze względu na brak elementów ruchomych.


Ekologia

Brak zanieczyszczenia, emisji gazów, hałasu czy drgań, rozwiązanie przyjazne środowisku.


Instalacje fotowoltaiczne są pozytywnie odbierane przez ich użytkowników oraz potencjalnych inwestorów z wielu powodów. Najważniejszymi z nich są duża oszczędność podczas eksploatacji systemów solarnych oraz stworzenie zamkniętego, w pełni kontrolowanego przez użytkownika obiegu energetycznego. We wzroście ich popularności pomaga również fakt, iż ich używanie odrzuca potrzebę wykorzystywania paliw spalinowych, które przyczyniają się do pogłębienia problemu cieplarnianego.

Fotowoltaika w województwach łódzkim i pomorskim

Nasze usługi zakładają kompleksowy przebieg montażowy instalacji fotowoltaicznych w Twoim domu lub wyznaczonym budynku gospodarczym. Dopilnujemy, by wszystkie elementy systemu solarnego były odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb. Stworzony przez nas projekt przekujemy w inwestycje, dzięki której szybko odzyskasz poświęcone na modernizację domu pieniądze, a energię słoneczną będziesz mógł czerpać długo po przejściu na ekologiczny i wydajny tryb zasilania urządzeń dostępnych w budynku.