Dofinansowanie

| Ulga Termomodernizacyjna

Dofinansowanie

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dla budynków istniejących można uzyskać dotację nawet do 30 tysięcy złotych z Rządowego programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Jeżeli dochody Wnioskodawcy nie przekraczają 100 tysięcy złotych rocznie, za zakup pompy ciepła o klasie energetycznej A+ przysługuje dotacja w kwocie do 9 500 zł, natomiast przy zakupie pompy ciepła o podwyższonej klasie energetycznej (A++) dotacja wynosi do 13 500 zł. Dotację można również otrzymać na termomodernizację (docieplenie przegród budowlanych) oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo, nie trzeba już składać kolejnego wniosku do Mojego Prądu o dofinansowanie na mikroinstalację fotowoltaiczną – można to zrobić w jednym wniosku, łącząc je z dofinansowaniem na wymianę źródła ciepła lub/i termomodernizację.

Ulga Termomodernizacyjna

Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Przysługuje podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem. Do kwoty odliczenia nie zalicza się części, która została dofinansowana z programu Czyste Powietrze.

Nasi klienci otrzymają darmową pomoc przy składaniu wniosków – zajmiemy się Twoim wnioskiem i przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty – o nic nie musisz się martwić.